Udział firmy Rozsadnik w projekcie
Data dodania: 26 Marca, 2019

Udział firmy Rozsadnik w projekcie

Pragniemy poinformować, że firma Rozsadnik bierze udział w nowym projekcie realizowanym przez portal jagodnik.pl oraz firmę Haygrove.

W tym celu dostarczyliśmy sadzonki truskawki odmiany Elsanta do gospodarstwa, w którym jest prowadzony przedmiotowy projekt.

Celem projektu jest pokazanie możliwości uprawy nowych odmian truskawek w tunelach. Do celów badawczych posłużą dwa tunele solowe o długości 100 metrów w gospodarstwie należącym do Pana Konrada Kozakiewicza w Michałowie koło Płońska. W tym roku firma Haygrove postawiła na wczesne deserowe odmiany truskawki. Właśnie dlatego firma Rozsadnik wyszła naprzeciw ze swoją odmianą Elsanta.

Elsanta to średniowczesna odmiana truskawek deserowych. Wyróżnia się wyjątkowo dużymi, bardzo jędrnymi owocami. Nadaje się do uprawy w gruncie jak i pod osłonami. 
W trakcie trwania projektu będzie prowadzona szczegółowa ocena wielkości zbieranego plonu z wybranych sadzonek naszej odmiany. Informacje te będą publikowane na stronach internetowych portalu jagodnik.pl oraz w czasopiśmie.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie znajdziecie Państwo w linku:
 http://jagodnik.pl/truskawki-w-tunelach-poczatek/?fbclid=IwAR0Ph7Am1WTEz4pCfO0gEabXeArD3VxYdMbMHXHnTOkY-bJdOWRH8p

Wróć

Galeria zdjęć